Oturma odası için duvar kağıdı seçin (54 fotoğraf): moda renkler ve kombinasyonları | tremontgrand.com

Oturma odası için duvar kağıdı seçin (54 fotoğraf): moda renkler ve kombinasyonları

Oturma odası evin ana odalarından biridir, bu nedenle bu odanın tasarımı mantıklı bir yaklaşım gerektirir. Bu oda için hangi onarımların yapılacağı ile doğru malzemeleri seçmek önemlidir. Odanın süsünü açmak için en iyi çözümlerden biri olan oturma odasındaki duvar kağıdıdır. Modern duvar kağıdı türleri, duvarların düzensizliklerini ve küçük kusurlarını gizlemek için odanın tasarımını daha çekici ve şenlikli hale getirmenize izin verir. Öyleyse, apartmanda kullanılan duvar kağıdının kombinasyonları nelerdir, çünkü burada her şey bir rol oynar - renklerin kombinasyonu, iç mekanın tarzı, dekor unsurlarını ve dekorasyon malzemelerini mobilyalarla birleştirmek için çeşitli seçenekler.

Oturma odasında çiçek gri-kahverengi duvar kağıdı

Oturma odası için bej duvar kağıdı

Oturma odası için soluk pembe duvar kağıdı

Oturma odası için siyah ve beyaz duvar kağıdı

Oturma odası için kağıt duvar kağıdı

Bir çizim odası için bitkisel çizim ile duvar kağıtları

Oturma odası için duvar kağıtları

Seçime başlamadan önce, oda için hangi rengi kullanmanın daha iyi olacağını, odanın duvarlarını yapıştırmak için hangi duvar kağıdını düşünmeniz önemlidir, çünkü bu tür kaplamaların düzinelerce türü vardır. Bunu yapmak için, oda aydınlatması, mevcut odaların tasarım örnekleri, farklı renk ve desen kullanma seçenekleri ve diğer nüansları hesaba katın.

Örneğin, sıklıkla kullanılan duvar kağıdı türleri aydınlık ve ferah oturma odaları için yeterince parlak renkler. Ancak duvarın siyah duvar kağıdı veya 3d kaplamalarla yapıştırılması şeklinde sıradışı bir tasarım da var.

Eko-tarzı oturma odasında açık yeşil duvar kağıdı

Oturma odası için zarif bir tasarıma sahip duvar kağıdı
Oturma odası için küçük bir desen ile bej duvar kağıdı

Oturma odası için çiçek duvar kağıdı

Oturma odası için geometrik desenli duvar kağıdı

1

Oturma odası için gri duvar kağıtları

Oturma odası için ipek duvar kağıtları

Oturma odası için duvar kağıdı özellikleri

 1. Oturma odası için duvar kağıdı, pratik ve mermer olmayan seçmek daha iyidir. Ancak, büyük bir oda duvarları için koyu ve siyah duvar kağıdı ile yapıştırılmamalıdır. Bir fikir olarak, siyah veya beyaz duvar kağıdı arasında bir şey kullanılması önerilir. Katı bej veya yeşil kaplama olabilir.
 2. Oturma odasındaki duvar kağıdı çevre dostu olmalıdır. Oturma odası için duvar kağıdı, "nefes almalı" ve aynı zamanda toz ve elektrik yükü biriktirmemelidir.
 3. Salon için duvar kağıdı tükenmişliğe karşı dayanıklı olmalıdır, çünkü genellikle oturma odasındaki daireye geniş bir alanın bir odası tahsis edilmiştir. Bu tür tesislerde çok sayıda pencere vardır, bu güzel yeşil veya bej duvar kağıtları güneşte kolayca yanar. Özellikle odayı kağıt veya tekstil duvar kağıdıyla yapıştırmaya karar verdiklerinde bunlar. Bu nedenle, bir fikir olarak, diğer kaplama türlerine bakmak önemlidir: sıvı, yoğun dokunmamış duvar kağıdı veya fiberglas duvar kağıdı.
 4. Oturma odası için duvar kağıdı güzel görünmeli. Bu nedenle, farklı bir tasarımı göz önünde bulundurmak, kombinasyonu, rengi ve kombinasyonu hesaba katmak gerekir.
Oturma odasının iç kısmında parlak desenli koyu duvar kağıdı
Oturma odasında gri duvar kağıtları
Oturma odası için bir baskı ile duvar kağıdı

Oturma odası için mavi duvar kağıtları

Oturma odası için kahverengi duvar kağıdı

Oturma odası için mavi duvar kağıtları

Oturma odası için ışık duvar kağıdı

Duvar kağıdı renk ve desen

Duvar kağıdının hangi renkleri oturma odasına konur? Her şeyden önce, sizi memnun edecekleri yapıştırmanız gerekir, ancak burada bazı nüanslar da vardır.

 1. Odanın alanı ne kadar küçükse ve tavan aşağı ise duvarlar hafif ve hatta beyaz renk tonlarına sahip olmalıdır. Ve tersi, odanın boyutları daha büyük ve daha yüksek tavan, daha doygun oturma odası duvar kağıdı seçilmelidir. Siyah veya karanlık 3d duvar kağıtları için bile uygun olacaktır.
 2. İlk kural resim için geçerlidir: küçük bir oda için ideal çözüm - modern küçük ve nadir desenler veya modaya uygun geometrik desenler. Mükemmel bir dikey şerit ile salon için duvar kağıdı bakacak. Oturma odasındaki duvar kağıdı kombinasyonu, odanın alanını görsel olarak artıracaktır.
 3. Dairede duvar kağıdını yapıştırmak ve birleştirmek için diğer fikirleri düşünebilirsiniz. Güzel kalıpları seçebilir veya katı yatay şeritleri yapıştırabilirsiniz, böylece yüksek odanın duvarları daha düşüktür. Büyük boyutlarda bir oturma odası için, büyük bir resmi olan bir salon için modaya uygun duvar kağıdı seçmelisiniz.
 4. Ayrıca odanın ışık derecesini hesaba katmak gerekir: evin kuzey tarafındaki bir oda için, salon için bej, krem, altın, yeşil veya limon duvar kağıdı gibi açık tonları seçmek daha iyidir. Güney pencereleri olan aydınlık odalar, soğuk türler duvar kağıdı yapıştırmak için daha iyidir: salon için mavi, gri ve yeşil duvar kağıdı.
 5. En iyi, enerjik ve enerjili, sulu ve parlak türlerin salonu için oturma odası katı duvar kağıdının duvarlarına yapıştırmak en iyisidir. Bunlar 3d duvar kağıdının süslü versiyonları olabilir. Ancak, sadece parlak 3D duvar kağıdından bir tasarım yaratmayın, duvarların daha yumuşak bir renkle, örneğin bej rengi katı renklerle seyreltildiği bir kombinasyon seçmek en iyisidir.
Oturma odasının iç kısmında çizgili ve daireler ile duvar kağıdı
Bej duvar kağıdı çizgili ve oturma odasında desenli
Oturma odasında çiçeklerle katı parlak duvar kağıdı ve duvar kağıdı
Oturma odasında çiçeklerle katı parlak duvar kağıdı ve duvar kağıdı

Oturma odası için kırmızı duvar kağıdı

Art Nouveau tarzında oturma odası için duvar kağıdı

Oturma odası için kumaş duvar kağıdı

Oturma odası için tropikal duvar kağıdı

Iç siyah renk

Birçok kişi, tek renkli, beyaz veya modaya uygun bej tonları seçmek için duvar kağıdının yapıştırılacağını düşünüyor? Salon için 3d duvar kağıdı veya oturma odasındaki duvar kağıdının kombinasyonunu kullanmaya değer mi? Ve bazıları siyah çiçek duvarına duvar kağıdına yapıştırmaya karar verir. Siyah renk çok derindir. Birçok insan, koyu rengin odanın görsel olarak daha yakın olduğunu düşünür. Ancak, koyu siyah renk, odaya sonsuz bir alan hissi verir. Siyah çiçekler ile duvar kağıdı üzerine fotoğraf veya resim galerisi çok kontrastlı görünecek.

İç mekanda, tüm tonlar siyah çiçekler ile mükemmel bir şekilde bir araya getirilmiştir. Salon tasarımı, parlak ve akılda kalıcı yanı sıra siyah tonları ile pastel renkleri bir arada içerebilir. Siyah renk, iç mekanlarda çok sayıda parlak aksesuarları uyumlu hale getirebilir ve birleştirebilir. Siyah çiçekler güzelce parlak yeşil, beyaz, altın, bej, turkuaz ve kırmızı görünmektedir. Bir "kraliyet" atmosferi istiyorsanız, siyah tonları ile beyaz ve altının bir kombinasyonunu seçebilirsiniz. Bu, iç mekanlarda siyah renklerin kullanılması fikridir.

Oturma odasındaki beyaz ve siyah duvar kağıtlarının kombinasyonu
Oturma odasında bir süs ile siyah ve beyaz duvar kağıdı
Oturma odasında büyük süslemeli siyah duvar kağıdı
Siyah beyaz oturma odası

Oturma odası için tek renkli duvar kağıtları

Fotoğraf Duvar Resmi

3D duvar kağıdı, üzerlerinde görüntülerle, salonun duvarlarına etkili bir şekilde yapıştırabilirsiniz. Farklı tipteki 3D kaplamalar, benzersiz bir tasarım oluşturmanıza olanak tanır. 3d fotoğraf duvar kağıdının salonun bir veya birkaç duvarına birleştirilmesi, iki tür iç yönün doğru bağlanmasına veya alanın bölgelere bölünmesine yardımcı olabilir.

3d duvar kağıtları, iç mekanın seçilen tematik yönüne bağlı olarak seçilir. Tamamen farklı bir 3d görüntü olabilir: yeşil çayırlar, serpantinler, deniz, plaj, yeşil ormanlar veya pitoresk yeşil alanlar. İki kaplamanın bir kombinasyonunu kullanmak en iyisidir: 3D duvar kağıdı tasarımı ve tek renkli renklerin kaplamaları. 3D görüntülerin kullanımı, oturma odasının tasarımını sınırsız hale getirecek ve perspektifli 3D duvar kağıtları, odayı en az 1,5 kat arttıracaktır. Farklı türde 3D duvar kağıtları yapıştırmaktan korkmayın. Orijinal 3 boyutlu tasarım, odanın sahibinin kusursuz tadını vurgulayabilecek ve iç mekana bir bireysellik kazandıracaktır.

Bir şehir görüntüsü ile bir çizim odasında duvar kağıtları
Klasik tarzda bir çizim odasında duvar kağıtları
Yüksek teknoloji tarzında bir oturma odasında duvar kağıtları
Yüksek teknoloji tarzında bir oturma odasında duvar kağıtları
Köprü görüntüsü ile bir çizim odasında duvar kağıtları
Bir antik kent görüntüsü ile bir çizim odasında duvar kağıtları

Oturma odasında duvar kağıdının kombinasyonu

Oturma odasındaki duvar kağıdını birleştirmek, her zamanki kombinasyonun odayı mümkün olan en iyi şekilde tanımlayabildiği için, bir mucize yaratabilir. Basit bir çözüm, duvarları iki çeşit yüzeyle birleştirmek: duvar kağıdı ve bordürler. Tüm duvarlar boyunca uzanan yatay bir şeridin ve farklı duvar kağıdının kombinasyonu, oturma odasına şık bir görünüm kazandıracak ve tavanın yüksekliğini görsel olarak azaltacaktır.

Oturma odasında hangi duvar kağıdının yapıştırılacağından şüphe ederseniz, aynı türdeki birkaç duvar kağıdını seçmelisiniz. Onları yapıştırmak için zor değil, asıl şey salonda duvar kağıdı kombinasyonu eşleşen renkte yapıldığıdır. Farklı dokulardan şeritler ve oturma odasında dikey oryantasyon renkleri de uygundur, ancak renk kombinasyonlarına fazla bağımlı olmayın. Tasarım, özel olarak tasarlanmış bir palet kullanılarak seçilebilir. Duvar kağıdından duvar kağıdını kullanarak oturma odasını dekore etme seçeneğini seçebilir, iç mekanın ana rengiyle keskin bir kontrast oluşturacaktır. Bu nedenle gri renk, siyahla süslenmiş ve büyük çiçeklerle veya geometrik figürlerle süslenmiş parlak bir panelle mükemmel bir şekilde bir araya getirilmiştir.

Oturma odasında bej ve çiçek duvar kağıtları birleştirmek

Palmiye ağacı ile masaüstü

Oturma odası için pastel renklerde duvar kağıtları

Oturma odası için çizgili duvar kağıdı

Oturma odası için bir baskı ile duvar kağıdı

Duvarların koyu rengi, "vitray" ile hafif bir renk tonu süslemesi yapmak için idealdir. Bu yöntemi seçerseniz, ilginç ve orijinal bir iç mekan oluşturabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf duvar kağıtları ile oturma odasının kombinasyonunu almayı da tercih edebilirsiniz. Modern duvar kağıdı, güzel dekor oluşturmanıza olanak sağlar. Kraliyet sarayı, cennet adası, gökyüzü veya diğer ilginç bir nesnenin büyük bir bölümünü seçebilirsiniz. Bununla birlikte, güzel görüntüler sadece seçilmemeli, doğru uygulanmalıdır. Örneğin, duvar kağıdı tolere etmez:

 1. Dikiş stilleri;
 2. iç diğer unsurları ile keskin kontrast;
 3. Ana duvardaki büyük süslemeli kombinasyonlar.

Klasik iç mekanlarda, simetri geleneksel olarak kullanılır. Ceket parçaları beyaz monofonik duvar kağıdı ve boyalı duvarlarla mükemmel bir şekilde bir araya getirilmiştir. Farklı resimlerle duvar kağıdı uygulayabilirsiniz, ancak genel renk düzenine uymanız önerilir.

Monofonik duvar kağıdını ve duvar kağıdını, oturma odasının iç kısmındaki süslemeyle birleştirmek
Monofonik duvar kağıdını ve duvar kağıdını, oturma odasının iç kısmındaki süslemeyle birleştirmek
Parlak pembe ve bej duvar kağıtlarının kombinasyonu
Oturma odasında koyu gri ve çiçek duvar kağıdı kombinasyonu
Oturma odasında beyaz ve mavi duvar kağıtları kombinasyonu
Çizgili ve desenli duvar kağıdının kombinasyonu
Tek renkli ve desenli duvar kağıdının kombinasyonu
Tek renkli lila ve çiçek duvar kağıdı kombinasyonu
Bej katı ve desenli duvar kağıdı

Oturma odası için vinil duvar kağıtları

Oturma odası için yeşil duvar kağıdı

Sarı Oturma Odası Duvar Kağıdı

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

85 − = 81

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: