Yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu (53 fotoğraf): fikirler ve tasarımlar | tremontgrand.com

Yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu (53 fotoğraf): fikirler ve tasarımlar

Yatak odası, uyumak ve dinlenmek için tasarlanmış bir odadır. Yatak odasının bitirilmesinden ve döşenmesinden, bir kişinin refahı, ruh hali ve zihin durumu büyük ölçüde değişir. Bu nedenle bir yatak odasının yapıldığı renk aralığı, odanın parametrelerini ve sahibin tercihlerini dikkate alarak seçilmelidir. Odanın avantajlarını vurgulamak ve bariz dezavantajları gizlemek gerekiyorsa, yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu mükemmel bir etki sağlayabilir.

Yatak odasında turuncu elemanları ile farklı duvar kağıtlarının parlak kombinasyonu

Yatak odasında turkuaz duvar kağıdı

Yatak odasında çiçek duvar kağıdı

Yatak odasında çiçek duvar kağıdı ile birleştiren

Duvar kağıdını yatak odasındaki dekorla birleştirmek

Duvar kağıdını yatak odasının iç kısmına birleştiren yetkin bir yaklaşım, uyum ve rahatlığın sağlanmasına yardımcı olacaktır. Odayı dekore etmeden önce, iki duvar kağıdının bir kombinasyonunu doğru olarak seçmek için hangi etkinin gerekli olduğunu belirlemek önemlidir. Yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonu örneğin sanatsal fikirlerini hayata yanı sıra tamamen pratik sorunları çözmek için bir fırsat, eksikliklerin görsel düzeltme veya sanat nesnesine odağı bitirme gibi çok moda tekniktir.

Neden yatak odasında duvar kağıdı kombinasyonuna ihtiyacım var?

Yatak odasının iç kısmındaki duvar kağıdının doğru kombinasyonuyla, birtakım eksiklikleri ortadan kaldırabilirsiniz:

 1. aşırı yüksek veya alçak tavanlar;
 2. küçük alan;
 3. odanın zayıf doğal aydınlatması;
 4. Organik imar alanı odası ihtiyacı.
Tek renkli gri duvar kağıdı ve duvar kağıdının desenli bir kombinasyonu

Evde yatak odasında duvar kağıdını birleştirmek

Yatak odasında mor ve gri duvar kağıdını birleştirmek

Yatak odasında geometrik desenli duvar kağıdını birleştirmek

1

Yatak odasında mavi duvar kağıdını birleştirmek

Bir tasarım oluşturmadan önce, odanın tüm kusurlarını ve onurlarını belirlemek önemlidir. İç kısımda belirli bir eksikliği, örneğin, zayıf doğal ışığı ortadan kaldırmak için bir ihtiyaç varsa, o zaman parlak bir baskı ile birlikte resim olmadan ışık duvar kağıdı bir arada gerekir. Tavanların yüksekliğini görsel olarak azaltmak için duvar kağıdı koyu renkler yardımcı olacaktır, bu samimi ve rahat bir atmosfer yaratmaya yardımcı olacaktır. Kreş için ayrılmıştır alanında, çocuk odası ile ebeveyn yatak odası birleştirmek için bir fikir varsa, parlak ve ilginç tasarımı ile tek renkli duvar kağıdı bir arada kullanabilirsiniz. Oda düşük ve karanlık ise, o zaman ışık katacak bir açık renk duvar kağıdı gerekir. Yüksek tavanlı bir odada samimiyet ve coziness ekleyen koyu tonların tonlarını seçmelisiniz.

Kombinasyonları seçmeden önce, çok doygun ve parlak renklerin daha sakin tonlarla seyreltilmesi gerektiği dikkate alınmalıdır. İki renkli duvar kağıdı birbirini tamamlamalı ve endişe ya da reddetme yapmamalıdır.

Yatak odasının iç kısmındaki mükemmel seçim, aşağıdaki iki renk kombinasyonudur:

 1. kum ve kahverengi;
 2. beyaz veya açık gri ile pembe;
 3. mavi turuncu;
 4. yumuşak kırmızı - yeşil.
Bir desen ile kum-yeşil duvar kağıdı ve yatak odası iç onsuz
Beyaz yatak odasında bir baskı ile parlak yeşil duvar kağıdı
Yatak odasında klasik duvar kağıdı kombinasyonu
Yatak odası iç sarı ve beyaz duvar kağıdı

Yatak odasında polka noktaları için duvar kağıdını birleştirmek

Duvar kağıtlarını birleştirmek için kurallar

Uygun kuralları bilmeden duvar kağıdının doğru kombinasyonu imkansızdır.

 1. Çok yakın olsalar bile üç renkten daha fazlasını birleştiremezsiniz;
 2. Ana yüzeylerin finisajı doğrudan odanın aydınlatmasına bağlı olacaktır. Duvar kağıdının aynı sürümlerinin yapay ve doğal ışık altında farklı görüneceğini anlamak gerekir.
 3. Alanı genişletmek, duvarla bir duvarı yapıştırmaya yardımcı olur, genellikle daha koyu renkler ve kalan üç tanesi açık tonların yardımıyla kalıyor. Buna ek olarak, alanın genişlemesine duvarlardan birine yerleştirilmiş, 3d efekti ile panoramik veya duvar kağıdı yardımcı olabilir.
 4. Daha yoğun duvar kağıdını kullanarak, örneğin yatağın üstündeki yüzey gibi belirli bir alanı seçebilirsiniz. Bu terbiye, odanın belirli bir alanına dikkat çekecektir.
 5. Kombinasyon seçenekleri yatay ve dikey olabilir. Kardinal değişiklik fikri sizi korkutursa, duvar süslemelerine duvar süslemelerini uygulayabilir veya mevcut renklerdeki zıt renklerle süsleyebilirsiniz.
 6. Yatak odası tasarımı uzlaştırılmal
  ıdır. Bu nedenle, patchwork panellerin kullanımı gibi bir teknik önerilmez, çünkü profesyonel olmayan bir tasarımcının farklı doku ve renk kombinasyonlarını doğru bir şekilde gerçekleştirmesi oldukça zordur.
 7. Yatak odası tasarımı, aynı dokudaki malzemeler kullanılarak oluşturulacaksa, birliğin birleşiminin sağlanması olabilir. Bu durumda, zıt duvar kağıdına yapıştırırken bile renk geçişi o kadar agresif olmaz.
 8. Duvar kağıdını yatak odasının iç kısmında birleştirerek, odanın bölünmesini bölgelere ayırabilirsiniz. Örneğin, yatağın başındaki duvar sessiz fotoğraf duvar kağıtları ile ayırt edilebilir. Bu durumda, kalanın tonu daha doygun renk olmalıdır. Ya da diğer duvarların başında daha doymuş bir çiçek dizisi daha boğuk olmalıdır.
 9. Farklı bir dokuya sahip yatak odası duvar kağıdının dekorasyonunda uygularsanız özel tasarım elde edilebilir. Bununla birlikte, denemelere başlamadan önce, hazır sürümleri ve bu tür kaplamaların örneklerini incelemeniz gerekir.
Yatak odası iç mavi ve beyaz duvar kağıdı
Yatak odasında bej duvar kağıtları ve taş paneller
Yatak odası iç hayvan baskı ve bej duvar kağıdı ile duvar kağıtları
Gri bir duvarda altın paneller

Yatak odasında grafiti ile duvar kağıdı birleştiren

Yatak odasında kahverengi duvar kağıdını birleştirmek

Yatak odasında tek renkli duvar kağıdını birleştirmek

Pastel tonlarını yatak odasında birleştirmek

Yatak odasında şeritte duvar kağıdı kombinasyonu

Duvar kağıdının dekorasyon için diğer malzemelerle kombinasyonu

Yatak odasının iç kısmında bir tasarım yaratmak, yaratıcı, sıradışı ve yeni bir şey yaratmak için sadece duvar kağıdını kullanmak gerekli değildir. Duvar kağıdı ile farklı materyallerin bir kombinasyonunu düşünebilirsiniz. Hem yatak odasının iç kısmında hem de güzel bir tasarım yaratan çeşitli fikirler ve seçenekler var. Bunun için ahşap, taş, tuğla veya dekoratif sıva kullanımını düşünebilirsiniz. Doğal olarak, bu malzemeler ideal olarak seçilen duvar kağıdına uymalıdır. Bir yatak odası için en iyi kombinasyon iki malzemenin birleşimidir: dekoratif sıva ve duvar kağıdı.

Eğer dekoratif sıva geleneksel dokulu sıva, yeni çıkmış ipek ya da Venedik sıva kullanabilir olarak çünkü bu durumda, fikirlerin farklı kombinasyonları kullanabilirsiniz. Duvarların sıra dışı doku ve hacim görüntüleri elde etmek için dekoratif sıva kullanılması kabul edilebilir. Bu durumda, duvarlar düz veya kabartılmış bir yüzeye sahip olabilir.

İki malzeme, sıva ve duvar kağıdı kombinasyonunun mükemmel bir çeşidi, klasik tarzda iç tasarım olacaktır. Geleneksel yemyeşil tasarımında, sıvadan yapılmış dekoratif elemanlara mükemmel uyum sağlar. Tavan için dekoratif sıva uygularken, duvarların düzgün kaplamalarla süslenmesi tavsiye edilir, böylece iç hacimli elemanlarla aşırı yüklenmez.

Klasik yatak odasında duvar kağıtları ve paneller
Yatak odası iç duvar kağıdı ve boya
Klasik bir yatak odasında desenli duvar kağıtları ve paneller
Yatak odasında parlak pembe ve beyaz duvar kağıdı

Duvar kağıdını yatak odasında bir baskıyla birleştirmek

Provence tarzında yatak odasında duvar kağıdını birleştirmek

Yatak odasında kuşlarla duvar kağıdı birleştirmek

Yatak odasında bir resim ile duvar kağıdını birleştirmek

Duvar kağıdını duvardaki güllerle birleştirmek

Yatak odasında gümüş duvar kağıdını birleştirmek

Yatak odasında gri duvar kağıtlarını birleştirmek

Şeritleri Kullanma

Çizgili, iç mekanda hangi tasarımın planlandığına bağlı olarak yatay veya dikey olabilir.

 1. Alçak tavanların bulunduğu odalarda, şeritlerin dikey yönünü seçmelisiniz. Bu, görsel olarak odanın yüksekliğini artıracaktır. İç kısımda, yatay çizgiler yatak odasına bir enlem verecek, ancak odayı görsel olarak daha düşük yapacak.
 2. Çizgiler
  oluşturmak için duvar kağıdı şeritlerini veya karşıt renkleri birleştirebilirsiniz. Tek renkli bantları çizimleri olan çizgili olarak da değiştirebilirsiniz. Ayrıca, çeşitli renk tonlarını birleştirerek, örneğin açık renklerden koyu gölgelere geçiş yapabilirsiniz.
 3. Yatak odasının iç kısmındaki çizgilerden oluşan bir kombinasyon olarak, duvarın alt ve üst kısımlarını farklı duvar kağıtları ile yapıştırarak ufukların seçimi de denebilir. Bu teknik, çizgili duvar kağıdını tek sesli olarak birleştirmeyi mümkün kılar. Sonuç olarak, alanı hem genişlik hem de genişlikte genişletmenin etkisi elde edilir.
Yatak odasının iç kısmında çizgili ve çiçek duvar kağıdı
Bej kahverengi çizgili duvar kağıdı ve yatak odası ile krem ​​duvar kağıdı
Bej kahverengi çizgili duvar kağıdı ve yatak odası ile krem ​​duvar kağıdı
Yatak odasında çizgili ve desenli duvar kağıdı
Klasik yatak odasında bir baskı ile çizgili duvar kağıdı

Yatak odasında mavi duvar kağıdını birleştirmek

Yatak odasında ışık duvar kağıdı kombinasyonu

Yatak odasında karanlık duvar kağıdını birleştirmek

Ceket ekler

Yatak odası iç duvar kağıdı birleştirerek duvar kağıdı ekler yapılabilir. Bu yaklaşım hali hazırda hazırlanmış duvarlarla çalışmayı içerir. Duvar macunu duvar kağıdına başlamak veya sadece boyamak ve daha sonra varolan son kat ekleri uygulamak. Teknolojinin kendisi çok basit: ekler daha büyük kalınlıktaki daha büyük duvar kağıdından yapılır. Genellikle dokumasız bir tabana sahiptirler. Bu tür parçaların şekli ve boyutları değişir.

Klasik tarzda, ekler genellikle örneğin bordürler, çıtalar veya ince çıtalarla çerçevelenir. Kare veya dikdörtgen şeklin çerçeve tasarımları barok karakteristik özellikleridir. Neoklasik bir tasarım oluşturmak için karmaşık geometrik şekiller kullanılabilir.

Yatak odasında ceket girişi

Bir duvarın tahsisi

Yatak odasının iç kısmındaki duvar kağıdının kombinasyonu, ortak bir teknikle de yapılabilir: bir duvarın veya süslemenin, dokusunun, renginin bir parçası. Tipik olarak, dekore edilmiş ve daha canlı bir duvar kağıdı vurgulayıcı detayları vurgular: tuvalet masasının bölgesi veya yatağın başı. Yatak odası örneğin bir işyeri ile birleştirilirse, genellikle bir çalışma alanı vardır.

Bu teknik, kontrast ve açık bir örüntüye sahip duvar kağıdı, örneğin, Afrika'nın iç mekanının hayvansal renkleri olabileceği yerlerde, sıklıkla gözlemlenebilir. Bu durumda, vurgulu bölge komşu duvarlara kıyasla daha sakin olduğunda, başka bir yol olabilir. Çeşitli olarak, nişler veya oyukların içine yapıştırılmış diğer renklerin duvar kağıdı olduğunda seçeneği belirleyebilirsiniz. Bu teknik, bir kontrast oluşturmanıza, vurgu yapmanıza, öğenin sesini ve derinliğini vurgulamanıza olanak tanır.

Duvarın duvar kağıdını vurgula
Yatak odasında duvar kağıdı kullanarak duvar yalıtımı
Duvar kağıdı ile yatak odasında duvar yalıtımı

Etkili kombinasyon örnekleri

Yatak odası için aşağıdaki örnekleri güvenle önerebilirsiniz:

 1. çizgili ve çiçekler, küçük noktaların yoğun bir varyasyonu;
 2. grafikler, lekeli ve tek renkli dokular;
 3. dokular ve iki süs;
 4. dokular ve şeritler, antik tür sahneleri dayalı süsleme;
 5. monofonik tuvaller ve geometrik desenler, fresk (fotoğraf kağıdı);
 6. paisley desen ("salatalık"), kafes ve grafikler.
Yatak odasında desenli desenli düz duvar kağıdı
Beyaz yatak odasında geometrik desenli parlak duvar kağıdı
Pembe desenli yatak odasında geometrik desenli parlak duvar kağıdı
Yatak odasında krem ​​ve yeşil duvar kağıdı kombinasyonu

Yatak odasında bir desen ile duvar kağıdı kombinasyonu

Yatak odasında sarı duvar kağıdı kombinasyonu

Yatak odasında altın duvar kağıtları kombinasyonu

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

83 − = 79

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: