Yuvarlak kanepe - yatak odası, mutfak ve oturma odası için fonksiyonel model (22 fotoğraf) | tremontgrand.com

Yuvarlak kanepe – yatak odası, mutfak ve oturma odası için fonksiyonel model (22 fotoğraf)

Yuvarlak bir kanepe, klasik iç mekan hakkındaki tüm stereotipleri kırar ve oturma odasının veya yatak odasının görünümünü fark edilmeden değiştirebilir. Kanepenin standart olmayan şekli, onu seçerken belirli kuralları belirler. Olağandışı mobilyalar odayı münhasır hale getirebilir, ancak düzen ve tasarım önceden düşünülmemişse, iç mekanı tatsız bir hale getirir.

Seçim özellikleri

Kanepenin dairesel bir modelini doğru bir şekilde seçmek için öncelikle boyutlarını belirlemelisiniz. Oturma odası ve yatak odaları için yuvarlak kanepeler büyük ve kompakttır. katlanmış halde son iki kişi fazla tutun ve yayılmasında 2.0 m arasında, genellikle değişir 2 m Travers büyük modeller bir çapa sahip olan bir yatak vardır olabilir -. 2.5 m.

Yuvarlak ziyafet

Bej yuvarlak kanepe

Uzmanlar, büyük bir kanepe için en az 25 m²'lik bir oda alanı gerektireceğini, küçük bir kanepe odasının en az 20 m² olması gerektiğini söylüyor. Kanepe küçük bir odaya yerleştirilmiş yuvarlak bir şekil ise, oda darmadağınacak. Aynı nedenden ötürü, yuvarlak modeller mobilyaların geri kalanı dikkatlice seçilmelidir. Mobilya biraz olmalı ve Barok veya Art Deco tarzında bir odayı dekore etme amacı olmadığı sürece kolay görünmelidir.

Beyaz yuvarlak kanepe

Siyah yuvarlak kanepe

Yuvarlak bir kanepe, iç dekorasyonun ana unsurudur ve duvarlara yakın yerleştirilmez. Sonuç, büyük bir gelişme göstermedikçe, bu modelin Sovyet döneminin küçük dairelerine yönelik olmaması mantıklıdır. Ancak kır evleri ve modern daireler için yuvarlak bir kanepe modeli ideal bir seçim olabilir.

Evin içi yuvarlak kanepe

Fonksiyonel özellikler ve dönüşüm yöntemleri

Hem büyük hem de yuvarlak küçük kanepeler, dönüştürücü bir uyku yeri ile üretilmektedir. Yuvarlak modeller tasarımlarında farklılık gösterir ve şunları içerir:

1
 • modüler;
 • monolitik;
 • transformatörleri.

Modüler kanepeler daha işlevseldir, sürgülü bloklardan oluşur. Gün içinde mobil parçalar odaya ek koltuklar ve bir sehpa olarak yerleştirilir. Bu modellerde düz bir yatak yok ve sabit gece kullanımı için rahatsız edici. Yataklar tek kişilik olarak kullanıldığında modüler kanepeler küçük oturma odaları için en iyi seçim olacaktır.

Monolitik yuvarlak kanepe sabit bir ana kısma sahiptir, bu yüzden daha saygın görünüyor, ancak geniş bir alanı kaplıyor. Bu model standart bir yatak odasına veya küçük bir oturma odasına yerleştirilemez. Ancak yatak, modüler kanepeler ve model-transformatörlerle karşılaştırıldığında düz bir yüzeye sahiptir.

Yuvarlak cumba kanepe

Oturma odasında yuvarlak kanepe

Yuvarlak bir kanepe-transformatör, geniş bir yatak odasına mükemmel uyum sağlar. Uyuyan monolitik modellerde olduğu kadar rahat değildir, ancak modüler, kompozit kanepelerden daha başarılıdır. Kendileri arasında, transformatörler mekanizmanın tasarımında farklılık gösterebilir:

 • çekmeceli;
 • katlama;
 • gönülsüz.

Roll-out mekanizmalı yuvarlak yataklı kanepe - transformatörün en popüler versiyonu. Kanepenin tabanı, koltuğun sabit kısmının altından dışarı çıkar. Yatağa dönüş hızlı ve fiziksel çaba gerektirmeden gerçekleşir. Bu tasarıma sahip bir model, çocuk ve yetişkin yatak odaları, oturma odaları için uygundur.

Yuvarlak deri kanepe

Katlama mekanizmasına sahip yuvarlak bir yataklı kanepe rahattır, uyuyan düzdür, eklemler pratik olarak hissedilmez. Dönüşüm, katlanır sırtlığın ve hareketli yan parçaların yardımıyla gerçekleşir. Katlama trafosu oturma odaları ve yatak odaları için uygundur. Katlama mekanizması ile çocuğun çekilebilir yapıya göre ele alınmasının daha zor olduğu akılda tutulmalıdır. Daha dayanıklı olan metal çerçeve üzerinde katlanır yuvarlak bir kanepe. Ahşap tabanlı modeller daha çabuk aşınır ve kırılır.

Yuvarlak sandalye

Minimalizm tarzında yuvarlak kanepe

Yarım mekanizmalı dairesel bir çekyat, modüler modellere işaret eder. Kanepenin mobil yarısı bir araya getirilerek bir uyuyan şekillendirilir. Yarım transformatörler nadiren uyku için kullanılır, sadece misafirler için kullanılır ve oturma odaları ile donatılmıştır.

Yuvarlak modüler kanepe

Neoklasik tarzda yuvarlak kanepe

Dolgu ve döşeme

Uyku kalitesi sadece yuvarlak katlanan bir kanepeyi dönüştürmenin yolunu etkilemez, seçilen modelin yumuşak kısmının dolgu maddesine dikkat eder. Herhangi bir kanepenin koltukları ya bir yay bloğu üzerinde ya da poliüretan köpük (poliüretan köpük) ile doldurulmuştur. Ancak, vicdansız üreticileri bazen dolgu olarak atık mobilya sektörünü kullanır, ancak yuvarlak kanepe gibi bir sınıf prim ve ucuz olamaz, ilke olarak, bu tür bir seçenek olmaz düşünmeye.

Yuvarlak hasır koltuk

FPU dolgu maddesini ve yay bloğunu karşılaştırırsak, poliüretan köpük oldukça düşüktür. uyku alan yaylar da vücut hatlarına uyarlanmıştır hızla şekli, dayanıklı geri, koltuk bağımsız yaylar sistemi ile gerçekleştirilir, bu, durumda olmasıdır. Eğer bir yay işlemden çıkarsa, kanepenin görünümünde ve uyku rahatlığında bu herhangi bir şekilde yansıtılmaz. Üretici ucuz bir teknoloji ve koltuk seçtiyse - birbirine b
ağlı yaylar bu üniteyi, bahar birinin başarısızlığı uyku sırasında, rahatsızlık basıldığında yumuşak gıcırtı sarkma yol açacaktır. Bu durumda köpük dolgu en iyi seçim olacaktır.

Yarım daire kanepe

Koridorda yuvarlak kanepe

Yuvarlak kanepeler döşemelik üreticileri için deri veya mobilya tekstili kullanın:

 • Döşeme duvar halısı.
 • Jakarlı malzeme.
 • Akın - bir tür mobilya kadrosu.

Yuvarlak bir deri kanepe pahalıdır, ancak ilk görüşte saygınlığı nedeniyle dikkat çekicidir. Biraz daha ucuz bir suni deri ve daha yeni bir malzemeden döşemeli yuvarlak bir yataklı kanepe - eko-deri. Dayanıklılık için suni deri doğal muadilinden daha düşük değildir. Eko-deri, dokunuşa karşı daha hassastır, ancak deformasyona daha az dayanıklıdır. Ev hayvanlar tarafından iskan edilirse, eko-deri seçmek daha iyidir. Bu durumda pratik bir seçenek, goblen veya jakarlı döşemeli bir model olacaktır. Buna ek olarak, tekstil, nefes alabilen malzemelere atıfta bulunur ve kanepeyi yatak olarak kullanmayı planlıyorsanız, onu seçmek daha iyidir.

Yuvarlak bahçe kanepe

Yuvarlak mavi kanepe

Iç yuvarlak kanepe

Yuvarlak yataklı kanepe dezavantajları vardır:

 • çok yararlı alan kaplar;
 • altında mağazada bitmiş mobilya seçmek zordur;
 • Standart olmayan form, özel yapım yatak aksesuarları yapmak anlamına gelir.

Dezavantajlara rağmen yuvarlak kanepeler daha fazla talep görüyor ve tasarımcılar tüketiciye daha fazla yeni ve orijinal model sunuyor. Modern apartmanlarda ve özel binalarda, çocuk ve misafir yatak odalarında, oturma odalarında, salonlarda, yemek odalarında ve hatta mutfaklarda yuvarlak kanepeler kullanılmıştır.

Yuvarlak kanepenin geleneksel lineer kanepelere göre bir avantajı vardır. Odanın herhangi bir yerine koyabiliyorsunuz, dinlenme alanını irade ile değiştiriyorsunuz. Yuvarlak model merkezde harika görünür veya köşeye yerleştirilir. Yuvarlak kanepe duvarlara yakın olmadığından, arkasındaki alan zarif zemin lambaları ve açık hava vazolarıyla dekore edilmiştir. Ek tasarım ana iç detaydan uzaklaşmamalıdır - yuvarlak bir kanepe, bu nedenle tüm aksesuarlar ve diğer mobilyalar yumuşak renkler ve laconic çizgiler olmalıdır.

Yuvarlak kumaş kanepe

Yuvarlak trafo kanepe

Kır evlerinin sahipleri hayal gücünü gösterebilir ve bir ark cumbalı pencere ve çokyüzlü cepheler şeklinde kanepelerle dekore edilebilir. Yuvarlatılmış bir cepheye sahip binalarda, arkuat bir kanepenin kurulumu yerden tasarruf edecek ve çok sayıda kişinin tek bir yerde toplanmasını sağlayacaktır. Özellikle popüler olan odalarda standart olmayan bir cepheye veya odanın içinde cumbalı pencerelere sahip mutfak ve yemek odası için yuvarlak köşe kanepe bulunmaktadır. Bu durumlarda yuvarlak kanepe yatak işlevini taşımamaktadır, ancak cumbalı pencere için gömme mobilyalar sadece sipariş üzerine yapılmaktadır.

Yuvarlak kadife kanepe

Bir kır evinde yuvarlak kanepe

Modern bir dairenin mutfağında yuvarlak bir kanepe daha kompakt genel boyutlara sahip olmalıdır. Tasarımcılar, köşeye geleneksel düz çizgileri olan modelleri sunar ve koltuk yuvarlamasının sadece yumuşak kısmını bırakırlar. Bu kanepe aynı zamanda yerden tasarruf sağlar ve odaya orijinal bir görünüm kazandırır. Bir döner mekanizma ile açı ve modüler kanepeler koymak için uygundur. Bu tür modeller, koşullara bağlı olarak istenen forma dönüştürülür. Mutfakta, malzemeler daha çabuk yıpranır ve kirlenir, bu nedenle mutfak için bir döşemelik malzeme olarak doğal veya suni deri olması pratiktir.

Yuvarlak yeşil kanepe

Radius yumuşak köşeler, mobilya-kanepe ve yuvarlak yay şeklinin yani sözde uzmanlar, artık özel iç oluşturmak için, ve kendi evlerinde tasarımında bireyselliğini göstermek olun.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

2 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: