Iç şömine (26 fotoğraf): rahat bir oturma odası, yatak odası, mutfak veya salon modern tasarım | tremontgrand.com

Iç şömine (26 fotoğraf): rahat bir oturma odası, yatak odası, mutfak veya salon modern tasarım

Bir ev ya da apartmanın içindeki şömineler sadece bir ısıtma şekli değil, aynı zamanda bir sıcaklık sembolüdür, huzur ve sükunet verir, bütün aileyi birleştirir. Türünün bir tanesi odanın tasarımını geliştirebilir, bu yüzden genellikle bir baca ile gerçek tuğla portalı değil, iç mekandaki bir şöminenin taklit edilmesidir. Bu özellikle tuğladan yapılmış klasik bir şömine inşa etmenin imkansız olduğu bir şehir dairesinde geçerlidir. Buna ek olarak, duman çıkışı için odun şöminesi, şehir şartlarında kabul edilemez bir baca gerektirecektir. Klasik tarzda böyle bir tuğla şömine, özel bir kır evi için uygundur.

Oturma odasında hafif ankastre elektrikli şömine

Bir şehir dairesi için diğer şömineler düşünülmeye değer: elektrik, duvar dekoratif, dökme demir, sahte şömineler ve diğerleri.

Baca seçimi

Modern kırsal tipte yazlık evlerde ve şehir apartmanlarında şömineler çoğunlukla bir dekoratif amaç ile dikilir, çünkü bir alev düşünülmesi pasifize edici "psikoterapötik" bir etki yaratır. Bu yüzden şömineyi seçmek için temel kriterleri bilmeniz gerekiyor. Şömineler yükleme yöntemleri nelerdir? Bu yakıt ne tür bir yakıt sağlıyor? Şömine, yatak odası, mutfak veya oturma odası için şöminenin nasıl bir dekorasyon ve dekorasyonu kullanılıyor? Şömineyi süslemek için klasik veya yüksek teknoloji tarzında mı? Duvardaki yerleşik portalları nasıl dekore edebilirsiniz? Şöminenin rengi ve rengi de burada dikkate alınmıştır.

Özel bir kır evi veya klasik veya yüksek teknoloji tarzında yapılmış küçük bir apartman dairesi için bir şömine seçerken, üzerine getirilen şartları dikkate almak önemlidir:

 1. Dökme demir şömineler özel bir kır evinin konforunu sağlar mı, bir salonun, yatak odasının, mutfağın veya oturma odasının içini dekore eder mi, aynı zamanda bir ısıtma kaynağı mıdır?
 2. Şöminenin özel bir kır evinin yapımında veya bir salonun, yatak odasının, mutfağın veya oturma odasının iç kısmındaki geleneksel dekoratif şöminenin yapımında inşa edilip edilmeyeceği;
 3. Özel bir evin yangın güvenliği koşulları, kullanılan yakıtın türü, işin rengi, çalışma yoğunluğu, malzeme satın alma kabiliyeti ve benzerleri.
Yüksek teknoloji tarzı küçük şömine
Minimalist bir iç güzel modern şömine
Klasik iç elektrikli şömine
Beyaz tuğla zemin üzerine şık şömine
Oda tasarımının aksine bej şömine
Ankastre şömine içi retro iç mekan

Şömineler türleri

Farklı tipte şömineler vardır: dökme demir, elektrik, duvar, tuğla fırın ve hatta TV portalları. Farklı renklere sahip olabilirler: Hangi stilde ve stilin uygulandığına bağlı olarak kırmızı veya beyaz. Şömine yüksek teknoloji ürünü klasik veya modern tasarımla dekore edilebilir.

 1. Yakıt türüne göre şömineler elektrik, ahşap, gaz ve biyo şömineler olabilir. Ahşap şömine, karakteristik bir çatlağa sahip "canlı" bir ateş sağlar. Biofireplaces ve elektrikli cihazlar herhangi bir izin almak için özel bir "kurulum" gerektirmez. Bununla birlikte, biyoetanol ve elektrik maliyeti oldukça yüksektir. Ahşap ya da gaz şömine, ahşap veya tuğla bir kır evinde en iyi şekilde görünecektir. Bunlar, yakıtın yanması nedeniyle ısının serbest kalmasını sağlayan geleneksel şöminelerdir. Buna ek olarak, böyle bir fırın bu alevin tadını çıkarmanızı sağlar ve ayrıca ateşte pişirmeye de izin verir. Ancak odun şöminesi, bir baca ve bir yanma odasına ihtiyaç duyar. Ancak, bir daire için böyle bir soba pratik olarak kabul edilemez, çünkü uygun bir oda ve uygun bir izin gerektirecektir.
 2. Tasarım tipine göre şömineler duvar, duvar, ada ve yerleşik olabilir. Yerleşik şömineler, inşaat aşamasında ereksiyonlarını gerektiren bir duvar bacasında bir baca ve bir fırına sahiptir. Duvar modelleri duvara uygun. Ada fırını doğrudan salonun, yatak odasının, mutfağın veya oturma odasının ortasında yer almaktadır. Odanın köşesinde tuğladan yapılmış köşe şömine bulunmaktadır. Duvar modelleri genellikle yapay bir seçenektir, yani sadece fırını taklit ederler.
 3. Şömineler farklı malzemelerden yapılabilir. Dökme demir veya çelik yapılar, tuğla veya taştan yapılmış portallar, kutulardan alçıpan duvar çeşitleri, alçıpan veya düz kağıt bile olabilir.
Oturma odasında duvara monte elektrikli şömine

Aydınlık oturma odasında güzel yerleşik şömine
Çiçek servis duvarına yerleşik şömine
Uzun elektrikli şömine
Bir taş tarafından çerçeveli bir ülke evde Şömine
Neoklasizm tarzında iç mekanda şömine
Oturma odasında ahşap bir çerçeve içinde küçük bir şömine
Eko-tarzı oturma odasında iç şömine

Köşe şömine

Köşe şöminesi çoğunlukla küçük bir odada bulunur. Böyle bir ocak, salonun, yatak odasının, mutfağın veya oturma odasının içine mükemmel bir şekilde oturur. Küçük bir odadaki açısal şömine, en işlevsel çözümdür çünkü odayı farklı bölgelere ayırmanıza izin verir. Bunu yapmak için, çoğunlukla, bir duvar boyunca ya da dikdörtgene mümkün olduğunca yakın bir şekilde gerilmiş olan tuğladan yapılmış asimetrik yapılar kullanılmıştır. Bu fırının zarif bir stili ve tasarımı, ayrıca işlevselliği arttırılmıştır.

Köşe şömine, bitişik duvarlardan birinde bir baca inşa etmenizi sağlar. Köşe şömine, örneğin tuğla veya dekoratif malzemelerden geleneksel malzemelerden yapılabilir. Bununla birlikte, ikinci durumda, içte artık ısıtılamayacak bir yanlış şömine üretilmektedir. Bu durumda yapay bir köşe şömine sadece bazı cihazların yardımıyla bir yangını simüle edebilir.

Genel olarak, salonun, yatak odasının, mutfağın veya oturma odasının içindeki köşe şöminenin aşağıdaki avantajları vardır:

 1. Salon, yatak odası, mutfak veya oturma odasının herhangi bir noktasından açılan ateşin muhteşem bir görüntüsü;
 2. şöminenin bir aile veya büyük bir şirket ile toplanması.
 3. güzel bir tasarım yaratmanızı ve odanın herhangi bir tarzda rahat bir beyaz şömineye sahip olmanızı sağlayan kullanışlı tasarım: yüksek teknoloji ürünü, klasik veya başka türlü. Şöminenin rengi ve tasarımı her şey olabilir, her şey tarzınıza ve zevkinize bağlıdır.
Aydınlık oturma odasında köşe gömme şömine
Ahşap bir çerçeve içinde köşe şömine
Bir kır evinde bir taş dekorasyonda köşe şömine
Köşe yuvarlak şömine

İç şömineler

Odanın iç kısmında farklı bir tasarım ve stil kullanılabilir: yüksek teknoloji, klasik veya başka türlü. Bu nedenle, şöminenin, özellikle boyut olarak göze çarpmazsa, odanın mevcut tasarımına ve tarzına uyması son derece önemlidir. Yüksek teknoloji tarzında, yerden tasarruf etmek ve dairenin iç kısmındaki şöminenin tasarımını korumak, farklı nesneler ve dekor elemanları ile birleştirilebilir. Örneğin, bir televizyonu koyabilir, fotoğraf çekebilir veya fotoğraf çekebilirsiniz. Özellikle etkili televizyon izliyor olacak. TV ve şömine gün boyunca dikkat çeken öğelerdir.

Televizyonun altına beyaz veya kırmızı bir şömine koymak gerekli değildir. İç dekorasyon aşağıdaki seçenekleri alabilir:

 1. şömine kanepeye dik olarak konur ve TV seti bunun tam karşısındadır;
 2. Koltuk ve koltuklar şöminenin etrafında bir daireye ve TV'ye tercih edilir, böylece ne tercih edeceğinize karar verebilirsiniz. TV'nin şömineden uzak durmaması için diğer seçenekleri düşünebilirsiniz.

İç dekorasyon yapılmalı ve şöminenin rengi ve tasarımı seçilen stille birleştirilmelidir. Renkleri duvarla uyumlu olmalıdır. Bu durumda, renk, bitiş gibi, herhangi bir şey olabilir. Duvara monte edilen şömineler de odanın genel tarzını karşılamalıdır.

Örneğin, klasik bir oturma odasındaki duvar şöminesi kaliteli ahşap, mermer veya ısıya dayanıklı son kat malzeme ile dekore edilmiştir. Zorunlu bir unsur, üzerine heykelcikler ve şamdanlar monte edilen bir mermer veya ahşap raftır.

Klasik tarzda şık şömine
Eko-tarzı ahşap bir çerçeve içinde elektrikli siyah şömine
Duvardaki uzun dekoratif şömine
Salonda dahili dekoratif şömine
Bir tuğla niş içinde orijinal şömine
Siyah beyaz oturma odasında yatay bir şömine
Dekoratif bir niş içinde küçük bir şömine
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 8 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: