Oturma odası, banyo, yatak odası ve mutfak içi modern İskandinav tarzı (25 fotoğraf) | tremontgrand.com

Oturma odası, banyo, yatak odası ve mutfak içi modern İskandinav tarzı (25 fotoğraf)

Ünlü tanrı Odin, ibadet, sevinç, güneş ışığı, ruh ve fiziksel güç saflık sembolü olarak ana ağaç - İskandinav ülkelerinin "bileşenleri". İsveç, Danimarka, Norveç gibi. Karmaşık iş parçacığı bağları ve doğrudan çağrışımlar - ve şimdi iç mekanlarda İskandinav tarzı moda olsun. Onu Slav'a çeken nedir? İskandinav ile aynı. Hafif temiz, boşluk-temiz, malzeme-saflıktır. Fonksiyonel, pratik, şık. Gereksiz değil.

İskandinav tarzında yemek alanı ve mutfak

İskandinav tarzı: önemli bir alay hakkında birkaç kelime

İskandinav tarzında bir daire, bir kır evi ya da sadece bir kaç oda, örneğin bir çocuk ya da bir oturma odası, her biri kendi yerinde olan, stokta bulunan ev eşyalarıdır. Faydası, aksesuarların kullanımı görsel olarak ve kolaylık ile (minimalizm tarzının tersine) - İskandinav tarzının temel kurallarından biridir.

İskandinavlar tarzı bir tür iç çekişe dönüştüğü için 50'li yılların sakinlerini cezbetti. Taze, temiz, mantıklı, anlaşılabilir ve basit. Bu yüzden İskandinav iç mekanları pek çok kişi tarafından beğenildi ve tanınmış bir şirketin patronunun yanı sıra basit bir memurun evinde de yaygınlaştı. Ve bu, minimalizm tarzının bir tandemiydi, eko ve etno tarzı bir dokunuşla modern bir tarzdı.

İskandinav tarzı beyaz mobilyalarla oturma odası

Tarzın bir başka özelliği de mekânın bağımsızlığıdır. Küçük bir daire-Kruşçev, bir stalinka veya 3 metre tavanlı bir kır evi - farketmez. İç mekanda eşsiz bir İskandinav tarzı kesinlikle her yerdedir. Ve her şey sadelik, netlik, hayallerin uygulanmasının kolaylığı sayesinde. Ve biraz doğal, biraz tarihi, biraz modern bir tarz elde edersiniz. Şık füzyon!

İskandinav tarzında evin bir iç mekanının yanı sıra, büyükanne ve büyükbabalardan mülk edinenlerin dairelerini de kolayca inşa edebilirsiniz. oturma odaları, yatak odaları, kreşler, mutfak ve banyolarda - - Büyük pencereli ve çöp kazık eksikliği şey, bu konut içinde (iç tasarım önemlidir) ahşap döşeme, ahşap mobilya ve odadan oluşmaktadır birçok antik objeler kaydedilmiş olmasıdır. Doğal malzemeler, uzay özgürlüğü, İskandinavların ihtiyaç duyduğu şey çok fazla. Şey küçük kalır: klasik İskandinav tasarımını gerçekleştirmek için.

İskandinav tarzında bir mansarda bir çatı odası
İskandinav tarzında aydınlık oturma odası
İskandinav tarzı oturma odasında köşe büyük pencere
Siyah-beyaz İskandinav iç
İskandinav tarzı yemek odası
İskandinav tarzında küçük rahat mutfak

İskandinav tarzı bir evde oturma odası

İskandinav tarzının kuralları ya da sadece herkes için

Küçük bir daire-Kruşçev, mevsimlik yaşam için bir kır evi, İskandinav tarzı özel bir ev, fonksiyonel, şık, parlak görünecek. Modern üslup yenilikçilere, her zaman değişime ihtiyaç duyan ve sonsuz ve istikrar isteyen muhafazakârlara hitap edecek. İç dekorasyon, aydınlatma, renk yelpazesi, gerekli aksesuarların ve modern tarzın dekorasyon malzemeleriyle tanışma.

Sayısız nüanslar / incelikler veya renkli iş

İskandinav tarzı bir oturma odası, çocuk odası, banyo veya mutfak alanı ne olabilir? Beyaz. Ve bu açık, ama hiç de basit değil. Mat pastel, beyaz, soğuk, karlı, beyaz, açık pembe, zeytin, mavi eklenmesi bej yumuşak gölge akan - Bütün bu renklerin - ruh hali her gün, duygular / hisler / arzuları. Beyaz - İskandinav tarzı, özgürlük, uzay ve şimdiki "duygu" saflığı. Bu nedenle, beyazın bir tonunu seçmeniz, her yeni günü kendine çekmesi için özel dikkat gösterilmelidir. Yine. Ve yine.

Salon, mutfak ya da yatak odasının beyaz rengi, küçük oda alanlarını görsel olarak genişletir, özgürlüğü ve yüzmeyi sağlar. Tek odalı bir daire bile daha geniş, daha geniş, daha geniş olur. Aksan olarak - parlak aksesuarlar ve oda canlı, fonksiyonel, rahat görünecek. Ve hastanenin temizlenen koğuşuna hatırlatmayacağım.

Dairenin klasik tasarımı veya İskandinav tarzı evin iç kısmı beyaz ve doğal ahşap tonlarının bir kombinasyonunu ifade etmektedir. Ağartılmış veya gri meşe, ıhlamur konisi veya ... kömür-siyahı olabilir. Bu odaya bir sürücü, yaratıcılık, enerji verecek, zıtlıkları yenmenize izin verecektir.

İskandinav tarzında bir kütüphane ile giriş salonu

Işık ve aydınlatma: önemli bir uyumlu kombinasyon

İç mekanda İskandinav tarzı bir çok doğal ışık anlamına geliyor. Uzun kış, A vitamini eksikliği herkesi melankolik ve biraz sinirlendirir. Çocuklarınızın, koridorunuzun, mutfağınızın, gerçek ve mecazi anlamda yeni bir ışık oynamasına izin verin.

Pencerelerinizin - kuzey tarafı ya da dışarıdaki ağaçların gölgesi altında kalıyorsa, odanın her türlü lambasını, aplikleri, zemin lambalarını, avizeleri toplayın. Basit formlar ve materyaller. Odayı mümkün olan maksimum ışık miktarına verin. Aynı zamanda, aydınlatma yumuşak, boğuk, rahat olmalıdır. İyi dinlenmeye sahip.

Doğuya bakan büyük pencerelerin sahibi iseniz i
nanılmaz şanslısınız. Doğal ışığı en aza indirgemek için bunları perdelemek zorunda değilsiniz. Perde, perde, panjur yok. Neden? Ama eğer "açıkça samimi" yaşayamazsan, tül, peçe, şifon, muslin'den yapılmış Roma perdelerini kullan. Işık perdeleri - Maksimum güneş ışığı miktarı ile iç İskandinav tarzı!

1
İskandinav tarzında yatak odası aydınlatması

Mobilya: seçimin temel kuralları

Çeşitli seçeneklere rağmen, bir apartman / kır evi özel mobilyalara ihtiyaç duyar. İskandinav tarzı için ideal olarak uygun olanı. Kuralları takip ederek sadece onu seçin. Bunlar:

  • malzemelerin doğallığı. Rattan, ahşap, cam, ferforje (eko-stil bir dokunuşla) ihtiyacınız olan şeydir;
  • formu. Onlar bir yer bulduk ve bir ülke evin büyük salonda kullanılabilir alanın maksimum kalır küçük bir dairede böylece Kanepeler, koltuklar, sandalyeler, masalar ve hatta bir puf, kompakt, ergonomik olmalıdır;
  • işlevsellik. Bir favori sandalye bir şezlong, iki veya üç kişilik bir kanepe olabilir, bir mutfak takımı çok sayıda misafirin bile konaklayabileceği bir settir.

Bununla birlikte, bu tarzın bir sırrı vardır: eko-stil, minimalizm, modern, barok veya klasik İngiliz mobilyalarını birleştirmenizi sağlar. Yani, bir odada, örneğin camdan yapılmış bir masa dolabı ve dövme ayaklı eski bir sandık kullanabilirsiniz. Ana şey pratiklik, işlevsellik, zorunluluk ve günlük kullanımdır.

İskandinav tarzında mobilyaların ana özelliği işlevselliktir, bu nedenle mekanlarınızda açık raflar, raflar, dolaplar kullanabilirsiniz. Ve onlara kitap, tabak takımları, fotoğraflar, küçük şekerlemeler, pahalı aksesuarlar. Ve ayrıca dolaplar, sandıklar, çekmeceli sandıklar, çekmeceler, dolaplar, çoklu modül sistemleri, istediğiniz her şeyi saklayabilirsiniz. Pratik, basit, işlevsel.

İskandinav tarzında doğal iç mekan mobilyaları
İskandinav tarzı oturma odasında mobilya
İskandinav tarzı oturma odası için gri mobilyalar
İskandinav tarzında mutfak

Şık gizemler veya olası dekor: yaratıcı ekle

İç mekanda rahat İskandinav tarzı sadece işlevsellik değil, aynı zamanda dinamiktir. Modern iç, güçlü, enerjik, heyecan verici dikkat ve neşeli olmalıdır. Aynı zamanda, kolay, basit, pratik. Ve bu, birden fazla dekor elementinin varlığını ima eder.

Ana kural, iç mekana aşırı yüklenmemektir. Böylece retro tarzı posterler, parlak figürinler, orijinal vazolar, yastıklar ve dikkat çekecek halılar için bir yer bulun. Olası paneller, resimler ve kendi elleriyle yaratılan her şey. Harika bir seçim - yeşil arkadaş! Ve iç mekandaki İskandinav tarzı, varlığın basit zevklerini takdir ederek ruh tarafından bastırılacak.

İskandinav tarzı bir oturma odası için süslemeler
İskandinav tarzı oturma odası dekoru
Detaylar İskandinav tarzının rahatlığını vurgular
İskandinav tarzı salon
İskandinav tarzında aydınlık oturma odası
İskandinav tarzında büyük yatak odası
İskandinav tarzında banyo
İskandinav tarzı ekose perdeler ile mutfak
İskandinav tarzında küçük koridor
Halı ve dekoratif çizgili yastıklar ile İskandinav tarzında geniş oturma odası
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 65 = 67

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: